رکورد فوتی های کرونا در استان بوشهر شکسته شد

دکتر سعید کشمیری

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه 16 مرداد ماه، 811 نفر است.

دکتر سعید کشمیری

به گزارش آفتاب بامدادان دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 167 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 80 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 58 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 22 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 20 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا 8 آقا با 79، 76، 67، 65، 64، 63، 62 و 50 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای قلبی، کلیوی، فشارخون و دیابت و 7 خانم با 76، 71، 69، 52، 50، 40 و 37 سال سن با سابقه بیماری قلبی، مغزی، تیروئید، کم خونی، فشار خون و دیابت 5 خانم با 86، 51، 50، 40 و 37 سال سن بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 154 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 118 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.

وی افزود: تا کنون 1504 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 69945 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری گفت: پیک پنجم بسیار خطرناک تر از موج های دیگر بوده و متاسفانه موارد ابتلا و فوتی بسیار بالا و نگران کننده است.
وی تصریح کرد: فقط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم مسافرت و دورهمی می توانیم از این پیک بگذریم، از هم استانی‌های شریف خواهشمندم که جز برای موارد ضروری از منزل خارج نشوند و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.