حکمرانی صندوق‌های بازنشستگی با مشارکت تعاونی ها اصلاح می شود

مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش آفتاب بامدادان و نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید صولت مرتضوی» در نخستین همایش اقتصاد تعاونی ایران که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در هفته تعاون امسال ۳۷۳ طرح جدید تعاونی به بهره برداری رسید.

مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ۹۱ درصد از منابع سرمایه گذاری طرح های افتتاحی هفته تعاون 1402 از محل سرمایه های خرد مردمی بود که بیانگر گرایش مردم به مشارکت اقتصادی در تعاونی هاست.

وی، رونمایی از طرح 44 همت مشارکت مردمی در بخش تعاون را نشان دهنده ضمانت اجرایی تحقق شعار حکمرانی تعاون و حکمرانی مردم دانست.

مرتضوی تاکید کرد: بر اساس اصلاحیه سند توسعه تعاون، جایگاه تعاونی را در کشور ارتقا خواهیم داد.

وی رویکرد اصلی دولت سیزدهم را تقویت و توسعه تعاونی ها در اقتصاد کشور و استفاده از ظرفیت های مردمی عنوان کرد و افزود: امروز نیز رئیس جمهور دعوت تعاونگران را قبول و در این همایش حضور پیدا کردند ضمن اینکه در این همایش نمایندگان کشورهای مختلف و نمایندگان مجلس حضور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سهم تعاون در اقتصاد کشور گفت: ۱۰۱ هزار تعاونی فعال در کشور فعال هستند. وی ادامه داد: در هفته تعاون سال 1402 که مقارن با هفته دولت بود با شعار «حکمرانی تعاون و حکمرانی مردمی» آغاز و با اجرای برنامه های مختلفی در راستای سیاست های توسعه تعاون در سراسر کشور برگزار شد.

مرتضوی اضافه کرد: جلسات مختلفی با نخبگان و تعاونگران برگزار شد که منجر به بیان دیدگاه‌ها شد. همچنین اساتید مختلف از دانشگاه های برتر کشور دعوت شدند و نطرات مختلف درباره ایجاد رشته‌های مختلف تعاونی را پیشنهاد دادند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.