مشکل چند ساله مکان جمعه بازار و دستفروشان حل شد

به همت شهردار برازجان؛ مشکل چند ساله مکان جمعه بازار و دستفروشان حل شد و مکان جدید بازارچه هفتگی(دستفروشان) شهر جانمایی و اعلام شد.

به گزارش آفتاب بامدادان، شهردار برازجان گفت: دستفروشان و بساط گستران به بازارچه هفتگی واقع در مکان جدید مراجعه نمایند.

مرتضی قدوسی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مبنی بر اینکه حضور دستفروشان در معابر عمومی ممنوع است و شهرداری موظف است بر اساس تکلیف و جلوگیری از سد معبر و کاهش ترافیک که مطالبه شهروندان نیز است جهت رفع انسداد معابر اقدام کند، اکنون طبق بررسی ها و جانمایی انجام شده، مکان جدیدی برای این دستفروشان در نظر گرفته شده است.

قدوسی ادامه داد: بازارچه هفتگی جهت رفاه حال شهروندان و امرار معاش زندگی دستفروشان واقع در علی آباد، انتهای خیابان هفت تیر، پشت پارک امام رضا (ع) واقع در زمین تعاونی شهرداری برای انجام این کار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر لزوم وجود بازارچه هفتگی در شهر عنوان کرد: بازارچه های هفتگی برای امرار معاش افراد فاقد شغل تحت عنوان دستفروش است، شهرداری با دستفروشی مشکلی ندارد، بلکه با سد معبر مشکل دارد، جانمایی مکان جدید بازارچه جهت حمایت از دستفروشان انجام شده است تا بتوانند در محیطی مناسب که باعث بروز هیچ گونه مشکلاتی برای شهروندان نباشد به امرار معاش خود بپردازند.

بر اساس این گزارش، مشکل جانمایی بازارچه هفتگی(دستفروشان) یکی از مشکلات و مطالبات مردم بود که سالیان زیادی این قشر بلاتکلیف بودند، اکنون پس از چندین سال با همت و تلاش های شهرداری برازجان معضل چندین ساله مردم حل و جانمایی مناسبی جهت این بازارچه در نظر گرفته شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.