در نشست خبری فرماندار دشتستان برنامه های دهه فجر اعلام شد

احمد بنافی فرماندار دشتستان 1

آفتاب بامدادان – ارسلان متوسلی: فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه گفت: در دهه مبارک فجر آیین بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۲۵۲ پروژه را در دست داریم که اعتباری در مجموع ۱۹۱۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داده است.

احمد بنافی فرماندار دشتستان

فرماندار دشتستان شامگاه ۱۰ بهمن ماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام فجر انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران جزء پنج انقلاب کبیر عالم است که پس از ۴۴ سال از درخشش آن همچنان مولفه‌های مهم، عظیم و اساسی آن بدون هیچ گونه تغییری برقرار مانده و علی رغم چهار انقلاب دیگر که دچار ویرانی و اضمحلال شده اند، انقلاب اسلامی به برکت خون های پاک شهدا ماندگار مانده است.

احمد بنافی افزود: دهه مبارک فجر بهانه و علتی بزرگ است برای اینکه ما نگذاریم دشمن از طریق ادراکی و شناختی با ساز و کار های رسانه‌ای و ابزارهای عملیات روانی و رسانه‌ای، اصول، ارزش ها و باورها را از مردم بگیرد و رسالت جهاد تبیین، رسالت همه ما و رسالت اصحاب محترم رسانه است که عظمت انقلاب و جانفشانی ها را برای جوانان، آینده سازان انقلاب و به افکار عمومی به شکل هنرمندانه و مشفقانه ای منتقل کند.

احمد بنافی فرماندار دشتستان 1

بنافی ضمن اشاره به مسئولیت مسئولین و اصحاب رسانه در خصوص انقلاب اسلامی تشریح کرد: یکی از مسئولیت های دولتمردان این است که عملکرد مثبت و عملکرد یکساله دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف را برای نشان دادن کارکرد نظام از طریق فضای رسانه‌ای و افکار عمومی منتقل کنند زیرا دشمن به دنبال این است که القا کند نظام جمهوری اسلامی ناکارآمد است و توان حل مسائل عمومی را ندارد و نمی تواند مشکلات مردم را حل کند، این دهه دهه ایست که ما از طریق انعکاس رسانه‌ای، توسط دوربین ها، قلم ها، فضای مجازی و حقیقی کارکرد و عملکرد انقلاب را در مقایسه با سال ۵۷ و آن شکلی که امام راحل کشور را تحویل گرفت به افکار عمومی منعکس کنیم.

فرماندار دشتستان با اشاره به وضعیت شهرستان در سال های اخیر گفت: در دشتستان بزرگ به همت تلاش همه مسئولین یک جهش در حوزه عمرانی و اقتصادی را مشاهده می کنیم که نسبت به سال گذشته و سال ۹۹ چه به صورت کمی و چه بصورت کیفی در حوزه عمرانی و اقتصادی جهشی دو برابری اعم از افتتاحی و کلنگ زنی می باشد.

احمد بنافی فرماندار دشتستان 58

بنافی افزود: در دهه مبارک فجر آیین بهره‌برداری، افتتاحیه و آیین عملیات اجرایی تقریباً ۲۵۲ پروژه را در دست داریم که اعتباری در مجموع معادل ۱۹۱۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داده اند که 230 پروژه در حوزه عمران با اعتبار ۶۷۹ میلیارد تومان و ۲۲ پروژه در حوزه اقتصادی با اعتبار ۸۴۲ میلیارد تومان می باشد و در حوزه کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ۳۸۸ میلیارد تومان اعتبار را به خود اختصاص داده است.

در بخش سعدآباد ۳۱ پروژه با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان افتتاح و ۸ پروژه با ۳۳ میلیارد تومان آغاز عملیات اجرایی خواهد شد.

بنافی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۹ پروژه با اعتبار ۷۱ میلیارد تومان در بخش شبانکاره خبر داد و گفت: در بخش ارم نیز  ۳۲ پروژه با اعتبار ۴۴ و یک دهم میلیارد تومان افتتاح و آغاز عملیات اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در بخش بوشکان ۲۸ پروژه با اعتبار 47.7 دهم میلیارد تومان افتتاح و آغاز عملیات اجرایی می شود.

وی تعداد پروژه های عمرانی بخش آبپخش را ۲۳ پروژه اعلام کرد و ادامه داد: اعتبار پروژه های این بخش ۳۱ میلیارد تومان است.

فرماندار دشتستان با اعلام اینکه در خصوص احداث پروژه های افتتاحی، بیشترین فراوانی با ۴۹ پروژه متعلق به دهیاری های این شهرستان است، افزود: پس از دهیاری ها به ترتیب شهرداری ها ۳۴ پروژه، بنیاد مسکن ۲۲ پروژه، مخابرات ۱۴ پروژه، توزیع برق ۱۲ پروژه، علوم پزشکی ۱۰ پروژه، آبفا ۶ پروژه، راه و شهرسازی ۵ پروژه، برق منطقه ای فارس ۳ پروژه، منابع طبیعی ۳ پروژه، امور عشایر ۲ پروژه، خیر ساز سلامت ۱ پروژه، ثبت اسناد ۱ پروژه، محیط زیست ۱ پروژه، راهداری و حمل و نقل جاده ای ۲ پروژه، آموزش و پرورش ۳ پروژه عمرانی افتتاح خواهد شد.

بنافی در خصوص افتتاح پروژه های اقتصادی این شهرستان عنوان کرد: ۱۳ افتتاح پروژه در حوزه اقتصادی وجود دارد که ۷ پروژه مربوط به جهاد کشاورزی، ۲ پروژه مربوط به اداره میراث فرهنگی و گردشگری و ۱ پروژه مربوط به دامپزشکی است.

فرماندار دشتستان از آغاز عملیات اجرایی ۲۹ پروژه در این شهرستان خبر داد و در این خصوص عنوان کرد: در دهه فجر توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ۷ پروژه، دهیاری های شهرستان ۶ پروژه، توزیع برق ۶ پروژه، آبفا ۴ پروژه، مخابرات ۲ پروژه، نوسازی مدارس ۲ پروژه، بسیج سازندگی ۱ پروژه و علوم پزشکی نیز ۱ پروژه آغاز عملیات اجرایی خواهد شد.

بنافی از جمله رویداد های مهم دهه فجر را پیاده روی انقلاب دانست و افزود: در روز ۲۱ بهمن ماه مقارن با حضور استاندار محترم در شهرستان پیاده روی بزرگ انقلاب با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود که انعکاس رسانه آن توسط شبکه سه سیما انجام می شود همچنین مراسم گرامیداشت ۲۲ بهمن ماه با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.