داوران فوتبال برازجان / استعدادهایی که یکی یکی از راه می رسند

به گزارش آفتاب بامدادان: داوران فوتبال برازجان از قدیم الایام در جای جای استان بوشهر بزرگی خود را نشان داده و برای همه قابل احترام بوده اند.

داوران فوتبال برازجانداوران فوتبال برازجان

داورانی که نبرد سخت و نفسگیر تیمهای دخانیات، برق، استقلال، پرسپولیس، ایرانجوان، پاس و… را در برازجان سوت و پرچم می زدند و در روزهایی که قضاوت بازی تیمهای صاحب نام بوشهری شاهین و ایرانجوان و پاس نیاز به داوران کاربلدی داشت و صدای طرفداران فوتبال در استادیوم بوشهر کَر کننده بود آنها بودند که قاضی میدان بودند و نمره ی قابل قبولی دریافت می کردند .

داوران فوتبال برازجانداوران فوتبال برازجان

خدابخش چمنکار، مختار عبدالهی، عباس رستگار، امراله و هیبت اله ایمنی، محمد و حمید فربود، نصراله جاهدین محمدی، احمد قنبری، قهرمانی، جهانگیر پاپری، نصراله اکبری، عبدالرسول استاد زاده، غلامرضا غلامی، علی عطار زاده، مرحوم رضا کمالی، حسن قهرمانپور، رسول فربود، اسماعیل جعفری، ایرج قنبری، حسین شکرانه، حسین مهدوی، رسول شحنه، عزیزالله صمیمی، ابوالقاسم خیاطی فرد، عزیزالله صمیمی، محمد خیاطی فرد، ناصر راستی، حسین رنجبر و اکبر حسین آبادی تعدادی از بزرگان داوری برازجان و دشتستان که نامشان در زرین ترین برگ های تاریخ فوتبال استان می درخشد.

داوران فوتبال برازجان
فوتبال تمام شدنی نیست. دوران طلایی داوری فوتبال دشتستان با بازنشستگی داوران قَدَرِ برازجانی تمام نشد و بعدها جوانان علاقه مند دیگری پای در عرصه داوری گذاشتند. یوسف اطمینان، مظاهر تمیمی زاده، حسن عباسی، اشکان بهزادی، غلامرضا صالحی، عبداله عبدالهی و البته میثم زاهدی فرد و ده ها جوان دوستدار داوریِ فوتبال داورانی بودند که جای اساتید خود را گرفتند.

عبدالرسول استاد زاده

محمد حسین زاهدی فرد خیلی زود به لیگ برتر رسید. میثم که به گفته ی عبدالرسول استادزاده از همان ابتدا نحوه ی بستن بند کفشش نیز با دیگران فرق داشت حالا دیگر از بزرگان داوری فوتبال ایران است. اگر چه متاسفانه به علت ذات شلوغ بودن فوتبال برخی ناملایمات را از خودی ها! دید اما قدرتمندانه به کار خود ادامه می دهد و در بازی های مهم لیگ برتر، شخص مورد اعتماد و عصای دست کمیته ی داوران فدراسیون فوتبال است. برای فوتبالی ها شنیدن نام برازجان و دشتستان در هنگام داوری زاهدی فرد و پخش مستقیم فوتبال از شبکه های تلویزیونی کشورمان خوشحال کننده بود.

میثم زاهدی فرد

 محمدحسین زاهدی فرد

و حالا جوانان دیگری از راه می رسند که ادامه دهنده ی راه زاهدی فرد هستند. یکی از این جوانان که داوری را خوب فرا گرفته محمد جواد عبدالهی است. داور بلند قامت و توانمندی که پله های ترقی را یکی یکی طی کرده و به لیگ یک رسیده است .

محمد جواد عبدالهی

محمد جواد عبدالهی اکنون از بهترین های داوری استان است. او می داند قضاوت در فوتبال کشور آسان نیست. سالهاست از پایین ترین ها شروع کرده تا حالا که به لیگ یک رسیده است. برنامه ریزی مناسب برای تمرینات حرفه ای، بهره گیری از دانش، تجربه و توان امثال زاهدی فرد، سخت کوشی، تلاش و دوری از حاشیه هایی که خاص فوتبال است از جمله مواردی است که محمد جواد عبدالهی برای موفقیت در داوری به آن نیاز دارد و قطعا در دستور کارش قرار می دهد. شک نکنید دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال کشورمان با اطلاع از شایستگی محمد حسین زاهدی فرد نام دیگر داور برازجانی را نیز در جمع داوران خود برای لیگ برتر قرار خواهد داد ان شالله.

اصغر شعبانی، سردبیر صفحه ورزشی آفتاب بامدادان و تهیه کننده پیج استودیو ورزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.