وحیدی: مردم حتماً دوز سوم واکسن را تزریق کنند/ محدودیت‌های کرونایی قابل بازگشت است

آفتاب بامدادان

وزیر کشور با بیان اینکه با توجه به قدرت سرایت‌پذیری سویه امیکرون احتمال افزایش بیماری در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: از مردم عزیز درخواست داریم با تزریق واکسن و استفاده صددرصدی از ماسک اجازه شیوع بیماری را در کشور ندهند.

آفتاب بامدادان
به گزارش آفتاب بامدادان، احمد وحیدی وزیر کشور در سی و دومین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه خطر شیوع امیکرون با توجه به قدرت سرایت‌پذیری بالا بسیار جدی است؛ گفت: برای کنترل و مهار این سویه جدید نیازمند رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت استفاده از ماسک و تقویت روند تزریق دوز دوم و در گام بعدی دوز سوم هستیم.

وی با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند زمینه را برای ابتلا فراهم کند و به‌تبع آن به بستری بیشتر بیماری در کشور منجر گردد از عموم مردم عزیز کشور خواست به‌شدت مراقبت‌های بهداشتی را در نظر داشته باشند و اجازه ندهند بیماری در کشور اوج گیرد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان “در فرایند مراحل پنج‌گانه طرح هوشمندسازی محدودیت‌ها قرار داریم”؛ خاطرنشان کرد: اجرای موفق طرح هوشمندسازی محدودیت‌ها به همراهی و عدم عادی‌انگاری بیماری از سوی مردم نیاز دارد و برای همین همه مراکز از جمله تالارها، رستوران‌ها، حمل‌ونقل عمومی، مراکز اداری و آموزشی جملگی باید اصول بهداشتی را رعایت کامل کنند.

وحیدی اضافه کرد: یکی از کارهایی که باید به‌فوریت برای کنترل و مهار سویه امیکرون اتفاق افتد؛ تسریع در روند واکسیناسیون است و طبق آخرین آمارها میزان تزریق دوز سوم واکسن در کشور حدود 17 درصد است که بایستی این آمار ارتقا یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه برنامه‌های فوق‌العاده در مدارس که امکان تجمع و دورهمی است؛ در شرایط کنونی برگزار نشود؛ گفت: کلاس‌های درس به‌خاطر جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

موضوع نظارت بر سفرهای خارجی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: باید افرادی که وارد کشور می‌شوند تأییدیه‌های لازم بهداشتی نظیر تزریق دو دوز واکسن و پی‌سی‌آر منفی به‌همراه داشته باشند.

وحیدی در این خصوص گفت: وزارت بهداشت و هلال احمر نظارت‌های لازم را در این زمینه به‌عمل خواهند آورد.

وی تصریح کرد: دستورکار دیگر نشست امروز قرارگاه نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مترو بود و در این خصوص تأکید شد که نظارت‌های لازم از سوی عوامل شهرداری به‌لحاظ تزریق دو دوز واکسن و استفاده از ماسک را داشته باشند.

وزیر کشور اضافه کرد: مقرر شد که سامانه فروش بلیط مترو با سامانه وزارت بهداشت برای مشخص شدن وضعیت تزریق واکسن مسافران مترو لینک شود.

وحیدی درخصوص افزایش شهرهای نارنجی و احتمال اعمال محدودیت‌ها هم گفت: در زمان حاضر فقط یک شهر نارنجی در کشور وجود دارد اما در صورت شیوع بیماری و افزایش تعداد شهرهای قرمز، محدودیت‌ها قابل بازگشت است و برای همین از مردم عزیز درخواست رعایت کامل اصول بهداشتی را برای کنترل مطلوب شرایط بیماری در کشور داریم.

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.