اردوی عمرانی دهیاران بخش مرکزی دشتستان در روستای دهقاید برگزار شد

محمدحسن تقدسی زاده - هادی عدالت بخشدار دشتستان

با همت بخشدار مرکزی دشتستان، دومین اردوی عمرانی دهیاران بخش مرکزی در سال جاری، ۲۹ مهرماه جهت بازدید از پروژه های شاخص و الگو برداری دهیاران از این پروژه ها، در روستای دهقاید برگزار شد.

هادی عدالت بخشدار مرکزی دشتستان - دهقاید

به گزارش آفتاب بامدادان، بخشدار مرکزی دشتستان در این آئین با حضور در گلزار شهدا جهت تجدید میثاق با آرمان های شهدا بیان کرد: هدف از برگزاری این اردوی عمرانی آموزش، الگو برداری از پروژه های شاخص هر روستا و تبادل نظر دهیاران و بخشدار در خصوص انجام پروژه های عمرانی است.

هادی عدالت افزود: دهیاران در این اردوی عمرانی، با حضور در روستاهای بخش و بازدید از پروژه ها از تجربیات سایر دهیاران بهره مند شده و با الگو برداری از اقدامات صورت گرفته می توانند محیط بهتری را برای زندگی اهالی روستای خود فراهم ساخته و حتی از هدر رفتن بودجه و هزینه های اضافه جلوگیری کنند.
عدالت با بیان اینکه اولویت بندی ما در این طرح روستاهایی است که برای دهه مبارک فجر پروژه های عمرانی دارند، ادامه داد: بنا داریم در همه روستاها این اردوی ارزشمند را برگزار کنیم.

هادی عدالت بخشدار مرکزی دشتستان - دهقاید

دهیار دهقاید نیز در جمع دهیاران بخش مرکزی دشتستان پروژه های شاخص این روستا را تشریح کرد و گفت: کارخانه بچینگ(ساخت بتن) استارتش زده شده، این کارخانه به دلیل عدم تخصیص اعتبار به مرحله بهره برداری نرسیده است و تاکنون تمام هزینه ها از اعتبار جاری دهیاری تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. امید داریم تا سال آینده ان شاالله با مصوبات شورا و دستگاه های مورد نیاز را خریداری کنیم و تراکمیکسو و پمپ را خریداری کنیم‌ و تا سال آینده افتتاح کنیم. محمدحسن تقدسی زاده هزینه مورد نیاز تا مرحله افتتاح این پروژه را حدود ۶ میلیارد تومان اعلام کرد.

محمدحسن تقدسی زاده افزود: پروژه بلوار شهدا با ۱۷۰۰ متر طول و متریال درجه یک استفاده شده در همین هفته عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
بوستان بزرگ دهقائد ۱۵۰۰ متر قرار بر اجرا بود که تاکنون ۱۲۰۰ متر ان انجام گرفته است. کل مساحت پارک از لحاظ موزائیک کاری و بدنه ده هزار متر مربع است. امید داریم از سمت مسئولین مربوطه با تخصیص اعتبار این پروژه به پایان برسد و مردم بتوانند جهت نشاط اجتماعی از این بوستان استفاده کنند.

محمدحسن تقدسی زاده - هادی عدالت بخشدار دشتستان

تقدسی زاده در ادامه گفت: دهقاید تاکنون پارک در خور شان نداشته و روستای ۱۲ هزار نفری دهقاید طبق سرشماری و آمار ۷۵۰۰ نفر ثبت شده و اعتبار واریزی دهیاری بر اساس همان ۷۵۰۰ نفر است در صورتی که جمعیت بیشتری در این روستا زندگی می کنند؛ سازه یادمان شهدای خوشنام این روستا با مساحت ۳۰۰ و ارتفاع ۱۲ متر در دست اجرا است. در دهقاید زمانی که ورود کنید شاهد رویت گنبد این یادمان خواهید بود. برآورد هزینه این پروژه ۴ میلیارد تومان است‌ . این پروزه طی سه فاز انجام خواهد شد که در مصوبات شورای اسلامی روستا برای فاز اول ۱/۵ میلیارد تومان مصوب شده است و برای سال جاری هزینه خواهد شد و نذورات مردمی نیز در تامین اعتبار این پروژه تا قسمتی سهیم هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.