برپایی 140 موکب در مسیر پیاده روی مردمی ولایت

آفتاب بامدادان

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری دشتستان گفت: حدود 140 موکب شناسنامه دار در مسیر عزاداری مردمی ولایت برپا می شود.

به گزارش فاطمه میرشکاری خبرنگار پایگاه خبری آفتاب بامدادان، عباس دهقان کمارجی شامگاه شنبه دوم مهرماه در نشست کارگروه فرهنگی و اصحاب رسانه عزاداری مردمی ولایت ضمن تسلیت رحلت رسول اکرم(ص) بیان داشت: نزدیک به یک دهه از برپایی پیاده روی بزرگ ولایت می گذرد و امسال نیز پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع بیماری کرونا، این پیاده روی برگزار می شود.

دهقان کمارجی با اشاره به کارگروه های هماهنگی پیاده روی ولایت افزود: در جلسات متعددی که طی یک ماه گذشته برگزار شد، سه کارگروه هماهنگی به عنوان های کارگروه سیاسی، کارگروه امنیتی و کارگروه هماهنگی فرهنگی – رسانه ای تشکیل شد چون بخشی از پیام بسیار مهم این مراسم، پیام فرهنگی است و این مراسم در فضای مجازی، رسانه ای و فرهنگی جایگاه بسیار ارزشمندی دارد.

عباس دهقان کمارجی

وی با بیان اینکه مردم دشتستان مردمی خونگرم، ولایت مدار و عاشق اهل بیت می باشند گفت: مردم دشتستان وفاداری و دوماه عزاداری خود را در روز آخر صفر که شهادت امام رضا(ع) است در قالب پیاده روی ولایت به نمایش می گذارند.

دهقان کمارجی از برپایی حدود 140 موکب شناسنامه دار در مسیر عزاداری مردمی ولایت خبر داد و گفت: از ساعت ۲۴ دوشنبه تمهیدات ترافیکی انجام و از ساعت سه بامداد سه شنبه ممنوعیت تردد وسایل نقلیه انجام می شود.

وی افزود: شروع مراسم و خدمات رسانی از ساعت ۵ صبح روز سه شنبه از سه راهی روستای بنداروز تا امام زاده ابراهیم(ع) می باشد و از ساعت ۵:۳۰ پخش زنده این مراسم توسط صدا و سیما انجام می شود.

سید حسین گلزادگان، مدیر اجرایی ستاد عزاداری مردمی ولایت شهرستان دشتستان در این نشست ضمن تسلیت دهه آخر ماه صفر و قدردانی از زحمات اصحاب رسانه اظهار کرد: این پیاده روی حدود 12 سال در حال برگزاری است و اصحاب رسانه بدون هیچ چشم داشت و با رسالت زینب گونه و خودجوش خود، اخبار را بخوبی منعکس نمودند.

گلزادگان با اشاره به حضور 140 هزار نفری مردم دشتستان در آخرین پیاده روی ولایت افزود: امسال از اول ماه محرم جلسات هماهنگی این مراسم در فرمانداری دشتستان و با حضور فرماندار و معاونان ایشان برگزار شد که سه کمیته امنیت و ترافیک زیر نظر معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، کمیته فرهنگی زیر نظر معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و کمیته پشتیبانی که مسئولیت آن بر عهده آقای قاسمی است، توسط فرماندار دشتستان مصوب شد.

آفتاب بامدادان

گلزادگان با بیان جای خالی کارگروه فرهنگی و رسانه ای در عزاداری ولایت گفت: امشب مسئول رسانه ستاد پیاده روی ولایت مشخص می شود تا در برگزاری جلسات با حضور اهالی رسانه و انعکاس و بازتاب اخبار مشکلی نداشته باشیم.

گلزادگان به سه محور اصلی کارگروه فرهنگی عزاداری ولایت اشاره کرد و گفت: اولین محوریت ولایتمداری، امامت و جهاد تبیین، دومین محوریت دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و سومین محوریت طبق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص ازدواج، فرزندآوری و عفاف و حجاب است که هرکدام در قالب نمایشگاه و ایستگاه های مختلف در مسیر پیاده روی مستقر هستند.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری این پیاده روی تکریم از امام زاده فراموش شده ای بود که گرد غربت بر رویش احساس می شد که سعی کردیم با راه اندازی این پیاده روی و عزاداری مردمی ولایت، عشق این امام زاده در بین مردم حاکم و جاری شود.

در پایان این نشست “سجاد ستوده نیا” بعنوان مسئول کارگروه فرهنگی و رسانه ای عزاداری مردمی ولایت شهرستان دشتستان انتخاب شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.