۸۵ درصد از اتباع خارجی دشتستان واکسن سرخک و فلج اطفال را دریافت کرده‌اند

واکسن

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از ۸۵ درصد از اتباع خارجی ساکن در دشتستان واکسن فلج اطفال، سرخجه و سرخک را دریافت کرده‌اند.

واکسن

به گزارش آفتاب بامدادان، ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: شهرستان دشتستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و همچنین فعالیت بخش کشاورزی، هرساله پذیرای تعداد زیادی از کارگران اتباع خارجی به‌صورت فصلی و دائم است و با برنامه‌ریزهای انجام‌شده، تیم‌های سیار واکسیناسیون به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف که کودکان زیر ۱۵ سال هستند، واکسن فلج اطفال، سرخک و سرخجه دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: از آغاز پویش تا پایان دی‌ماه با توجه به تلاش مراقبین سلامت و بهورزان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت بیش از ۸۵ درصد از جمعیت گروه هدف (۶ هزار و ۷۱۷ نفر) اتباع خارجی واکسینه شده‌اند و از ابتدای بهمن‌ماه لکه‌گیری افرادی که واکسینه نشده‌اند، آغازشده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان همچنین گفت: غربالگری بیماری سل ویژه اتباع خارجی ۱۲ سال به بالا از اول بهمن آغاز و تا پایان اسفند ادامه دارد و ۶ تیم ۲ نفره در شهرهای تنگ ارم، وحدتیه، آبپخش و برازجان فعالیت دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.