اولین اردوی راهیان پیشرفت بخش مرکزی دشتستان در سال 1403 برگزار شد

بخشدار مرکزی دشتستان

به گزارش آفتاب بامدادان صبح روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه، با حضور هادی عدالت بخشدار مرکزی شهرستان دشتستان، اولین اردوی راهیان پیشرفت در سال جاری، ویژه دهیاران این بخش در روستای بنار آبشیرین برگزار شد.

بخشدار مرکزی دشتستان در تشریح اهداف برگزاری این اردو اظهار داشت: در تمامی اردوهای عمرانی هدفمان تبادل نظر و الگو برداری از پروژه های شاخص بوده که دهیاران بتوانند عامل پیشرفت روستای خود باشند.

هادی عدالت ضمن تبریک به مناسبت تنبیه رژیم صهیونیستی افزود: در سال جاری، بیش از ۲ هزار سهمیه وام 350 میلیون تومانی با سود ۵درصد، ۲۰ساله برای روستاها وجود دارد که دهیاران باید به مردم اطلاع رسانی کنند و واجدین شرایط می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن اقدام به دریافت آن کنند.

هادی عدالت بخشدار مرکزی دشتستان

وی در ادامه گفت: انتظار داریم در سال جاری کارهای فرهنگی توسط دهیاران، در روستاها بیش از پیش انجام شود تا شاهد حضور فعال مردم به ویژه جوانان در مراسمات ملی و مذهبی مان باشیم.

بخشدار مرکزی دشتستان در خصوص تکمیل مدرسه حضرت ولی عصر(عج) روستای بنار آبشیرین تصریح کرد: به وضعیت این مدرسه آگاه هستم و در تماسی که با مدیرکل گرفتم، قرار شد این مسئله حتما در اولویت قرار بگیرد و پیگیری شود.

وی افزود: مطالبه اصلی مردم لایروبی زهکش‌ها به طول ۱۰ کیلومتر بود که این مهم با موفقیت انجام شد و جزء کارهای ماندگار این دولت است.

دهیار روستای بنار آبشیرین در خصوص اقدامات انجام شده توسط دهیاری بیان کرد: ۲۴هزار متر مربع آسفالت با اعتبار ۳میلیارد تومان، بازسازی خانه بهداشت روستا، تعویض 1 کیلومتر خط فرسوده آب شرب، سیمان کاری پیاده رو کل روستا، ساخت زمین چمن فوتبال، نصب سطل زباله به ازای هر خانوار، ساخت بوستان امید با ۸۰درصد پیشرفت، روشنایی ورودی روستا، تاسیس آکادمی فوتبال دهه ۹۰ و یک کیلومتر تعویض خط لوله آب که از محل اعتبار ارزش افزوده انجام شده است.

هادی عدالت بخشدار مرکزی دشتستان

علیرضا بی باک از برنامه ها در سال جاری روستا گفت: نصب تابلو ورودی روستا، نقاشی عکس شهدا، اجرای فاز دوم بوستان امید و تکمیل ساختمان بسیج روستا از جمله کارهایی است که قرار است در سال جاری انجام شوند.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات ما نداشتن پزشک در این روستاست که جمعیتش به ۴۰۰ نفر می رسد، درگذشته هفته ای یک بار پزشک می آمد اما اکنون دو هفته ای یکبار می آید و مردم برای تامین نیاز درمانی شان به روستای زیارت می روند.

دهیار روستای بنار آبشیرین در ادامه گفت: ۴۰ دانش آموز داریم که تنها ده نفر آن حاضر به ماندن در این دبستان شده اند و مابقی به دلیل کمبود معلم به روستای زیارت می روند.

مطالبات مردم که در خصوص روشنایی گلزار شهدا، زیر سازی قسمتی از حیاط مدرسه دبستان، کمبود معلم، نداشتن پزشک و تعریض و خط کشی جاده زیارت به بنار آبشیرین و صفی آباد، توسط بخشدار مرکزی شنیده شد و قول پیگیری داده شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.