تمرکز مجموعه بخشداری مرکزی به روی برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه است

بخشداری مرکزی دشتستان

آفتاب بامدادان: بخشدار مرکزی دشتستان در آخرین جلسه انتخاباتی خود با دهیاران گفت: این روزها تمرکز مجموعه بخشداری مرکزی به روی برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه است، با توجه به رصد های انجام شده، زیرساخت ها فراهم است و تلاش ما برای کیفیت انتخابات یعنی حضور حداکثری است.

هادی عدالت بخشدار مرکزی دشتستان

به گزارش آفتاب بامدادان، هادی عدالت افزود: از دهه امامت و ولایت که با شعار ((امیرالمؤمنین (علیه السّلام) معیار زندگی، الگوی حکمرانی)) مزین شده است، بهره مند شوید و با استفاده از سخنرانانی آگاه به دستاوردهای نظام، تلاش کنید همه اقشار جامعه، علی الخصوص جوانان ترغیب و تشویق به حضور پای صندوق های رای شوند.

عدالت با اشاره به بحران پشه آئدس ابراز کرد: هشدار های مجموعه بهداشت شهرستان را در خصوص بحران پشه آئدس جدی بگیرید تا مشکلی برای انتخابات ایجاد نکند، به همین دلیل امروز از رئیس شبکه بهداشت شهرستان دعوت کردیم تا با ارائه تصویری، همه ما را با خصوصیات و شرایط این پشه آگاه تر سازد.

ماریا خویشدوست برازجانی

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در زمان شیوع بیماری کرونا، بخشداران و دهیاران همکاری بسیار خوبی با حوزه سلامت در کنترل و پیشگیری از شیوع آن داشتند و امیدواریم بحران پشه آئدس را با کمک یکدیگر بتوانیم به خوبی مدیریت کنیم.

دکتر ماریا خویشدوست برازجانی با اشاره به ویژگی‌های ظاهری این پشه که شامل بدن نازک و پاهای بند بند سفید و سیاه است (ببری شکل)، افزود: تخم‌های این پشه دوکی ‌شکل و به رنگ مشکی هستند که روی سطح آب‌های راکد به‌صورت عمودی شناور هستند، متأسفانه هر پشه در روز می‌تواند چندین نفر را آلوده کند.
وی اضافه کرد: این پشه ۱۵۰ تخم در روز می‌گذارد که هر تخم ۴۰۰ روز می‌تواند زنده بماند، پس بهترین راه پیشگیری بهسازی محیط و از بین بردن عوامل مساعدکننده تخم‌گذاری است.

ماریا خویشدوست برازجانی

خویشدوست تصریح کرد: بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید با همکاری شبکه بهداشت و درمان، تمهیدات لازم را در جهت خشکاندن آب‌های راکد، جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده و پسماندها فراهم نمایند.

وی با تأکید بر اینکه پشه آئدس می‌تواند ناقل بیماری تب دانگی باشد گفت: علائم این بیماری به‌طورکلی شبیه به بیماری آنفولانزا و بیماری کرونا است و تب بیشتر از دو روز از علائم اختصاصی آن‌ است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: اگر به اندازه کافی در خصوص مبارزه با این پشه مهاجم حساسیت به خرج ندهیم باید انتظار اپیدمی انفجاری داشته باشیم، همکاری بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و مشارکت مردمی از ارکان اساسی در مبارزه با این پشه است.

بخشداری مرکزی دشتستان

بخشداری مرکزی دشتستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.